1
Anasayfa | İletişim
Sahil Güvenlik Komutanlığı
 
Sema Kızılcık, Bölgenin En Modern Otistik Okulunu Ziyaret Etti

[Haber Tarihi: 17.01.2013]

Kızılcık Sözünü Tuttu

          Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın eşi Sema Kızılcık, Okul Aile Birliği Başkanı Muradiye Dilek ile otistik hastası oğlunun daveti üzerine onlara verdiği sözü tutarak Vilayetler Hizmet Birliği tarafından Kaşüstü'nde yaptırılan otistik öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ni ziyaret etti.

          Ziyarete bayan Kızılcık’ın, yanı sıra Yomra İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya, Okul Aile Birliği Başkanı Muradiye Dilek, Trabzon Vali Yardımcıları Cezmi Batuk’un eşi Arzu Batuk, Kamil Sarıaslan’ın eşi Nihal Sarıaslan ile öğrenci velileri katıldı.

          Okulda yapılan eğitim çalışmaları hakkında Okul Müdürü Gökçen Kuvvet’ten bilgi alan Sema Kızılcık, okulu gezerek orada eğitim gören otistik çocuklarla yakından ilgilendi, onlara oyuncak hediye etti.

            2012-2013 eğitim ve öğretim yılında hizmete giren okulun kısa sürede önemli mesafeler kaydetmeyi başardığını belirten bayan Kızılcık, "Otistik engeli bulunan yavrularımız için yaptırılan okulumuzu ziyaret etmek istedik. Okulumuz otistik engeli bulunan yavrularımıza birinci, ikinci ve üçüncü kademede hizmet vermektedir. Yavrularımızın en iyi hizmeti alması bizleri son derece mutlu ediyor. Bu okulda eğitim alan çocuklarımızın gelişme kaydettiğini görünce seviniyoruz. Eğitimin çok etkili olduğunu bir kere daha görmüş oluyoruz” dedi.

   

          Okul Aile Birliği Başkanı Muradiye Dilek ise, davetlerine katılan Sema Kızılcık’a teşekkür ederek, “Sayın Valimiz Dr. Recep Kızılcık başta olmak üzere eşi Sema Kızılcık bizimle sürekli ilgilenmektedirler. Her zaman yanımızda oluyorlar. Daha önce kendilerini buraya davet etmiştik, sağolsunlar bizleri kırmayıp geldiler. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara moral verdiler” dedi.

          Okul Aile Birliği Başkanı Dilek bu çerçevede otistik çocukların yaranına önümüzdeki Mart ayı içersinde Sema Kızılcık’ın da katılacağı bir etkinlik düzenleyeceklerini ve buradan elde edilen geliri de okulda eğitim gören otistik hastası çocuklar yararına kullanacaklarını ifade etti.

           Yemekhane, spor salonu, dinlenme salonu, uygulama bahçesi, konferans salonu gibi eğitim birimleri bulunan okul, 8 ayrı sınıfla yaklaşık 70 öğrenciye hizmet veriyor.

Diğer Haberler
 

19 Eylül Gaziler Günü, Trabzon'da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

TED Trabzon Koleji İlimizin Eğitim Sistemine Ve Özel Sektörün Bu Alandaki Payına Önemli Katkılarda Bulunacak, Eğitim Kalitesini Yükseltecektir

Ülkemiz, Şehitlerimizin Ve Gazilerimizin Özverileri Sayesinde Bugünlere Gelmiştir. Onların Emanetinin Aynı Şuur Ve Kararlılıkla Korunması, Ülkemizin Her Alanda Daha Da Güçlenmesi İçin Azimle Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz

Vatandaşımıza Daha İyi Hizmet Sunabilmenin Peşindeyiz. Dolayısıyla Asla Daha İyisini Yapmadan Mevcutların Üzerinden Bir Tasarruf Kullanmayız

Sağlık Turizminde Türkiye'nin ve Trabzon'un Yol Haritası ve Stratejileri Belirleniyor

Trabzon, Güçlü Spor Altyapısıyla Sporun Her Branşında Başarı Elde Eden Örnek Sporcular Yetiştiriyor

Hukukun Üstünlüğü, İnsan Haklarına Saygı Ve Demokrasimizin Ulaştığı Noktayı Daha Da İleri Seviyeye Ulaştırmak İçin Nitelikli Olarak Yetişeceğiz Ve Yarınlara Hazırlanacağız