1
Anasayfa | İletişim
Sahil Güvenlik Komutanlığı
 
Vali Kızılcık, TEV'in Yurdunu İnceledi

[Haber Tarihi: 07.09.2012]

            Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) tarafından 2 Nolu Bostancı Mahallesinde yaptırılan öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu.

            Eğitime son derece önem verdiklerini kaydeden Vali Kızılcık, TEV tarafından öğrenciler için yaptırılan yurt nedeniyle TEV Trabzon Şube Başkanı Hasan Melek ve katkıları olanlara teşekkür etti.

            Trabzon'un bir eğitim kenti olması için çalıştıklarını ifade eden Vali Kızılcık, "İlimizin bir eğitim kenti olması için çalışıyoruz. Eğitime birinci öncelik olarak bakıyoruz. Ancak bu sadece devletimizin çalışması ile olmaz. Devletin çalışmaları yanında özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarımızın da desteği gerekli. Devletimiz özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarına belli kolaylıklar sağlamıştır. Böylece de eğitim açığının kapanması hedeflenmektedir. Kısa sürede bu yurdu tamamlayarak bir başarı öyküsü sergilediniz. sizleri tebrik ediyorum" dedi.

            Vali Kızılcık'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Melek, " Trabzon'umuzun bir üniversite kenti olması için çalışıyoruz. Trabzon'umuzun yurt sıkıntısı olduğunu genel merkezimizde dile getirdim.  Onlarda Türkiye'de ilk defa burada yurt yapma kararı aldılar. 2010 yılında arsasını aldık. 2011 yılında inşaata başladık. Yurdumuzun maliyeti yaklaşık 8,5 trilyon tuttu. Haziran ayında inşaatımızı bitirdik. Sayın Valim Yurdumuzda sizleri görmekten son derece memnun olduk" şeklinde konuştu.

            Başkan Melek ile birlikte yurdu gezen Vali Kızılcık, otel standardında bir yurt yapıldığını ve konumunun da çok iyi olduğunu ifade etti.

Diğer Haberler
 

Sri Lanka İle Çok Önemli Bir Kader Bağımız Var. İlimizdeki Fahri Konsolosluk Bu Bağın Gelişmesine Vesile Olacaktır

Kültür, Sanat, Spor Ve Eğitim Şehri Trabzon; Yetiştirdiği Çalışkan, Azimli Ve Başarılı İnsanlarıyla Her Zaman Örnek Olmuştur

Trabzon Valiliği Kış Tedbirleri Genelgesi Yayımladı

Sel Felaketinin Yaraları Sarılıyor

Trabzon'da; Doğru, Tarafsız Ve Hızlı Habercilik Açısından Çok Güçlü Bir Basın Var

Heyelan Ve Sel Riski Yüksek Bir Bölgedeyiz. Dolayısıyla Geçmişte Yaşanan Afet Olaylarından Ders Alıp Afete Karşı Hazırlıklı Olacağız

Amacımız Kamu Kaynaklarını Etkin Ve Verimli Bir Şekilde Kullanarak Hizmetlerin Zamanında Gerçekleştirilmesini Sağlamaktır