1
Anasayfa | İletişim
Sahil Güvenlik Komutanlığı
 
Vali Kızılcık, TEV'in Yurdunu İnceledi

[Haber Tarihi: 07.09.2012]

            Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) tarafından 2 Nolu Bostancı Mahallesinde yaptırılan öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu.

            Eğitime son derece önem verdiklerini kaydeden Vali Kızılcık, TEV tarafından öğrenciler için yaptırılan yurt nedeniyle TEV Trabzon Şube Başkanı Hasan Melek ve katkıları olanlara teşekkür etti.

            Trabzon'un bir eğitim kenti olması için çalıştıklarını ifade eden Vali Kızılcık, "İlimizin bir eğitim kenti olması için çalışıyoruz. Eğitime birinci öncelik olarak bakıyoruz. Ancak bu sadece devletimizin çalışması ile olmaz. Devletin çalışmaları yanında özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarımızın da desteği gerekli. Devletimiz özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarına belli kolaylıklar sağlamıştır. Böylece de eğitim açığının kapanması hedeflenmektedir. Kısa sürede bu yurdu tamamlayarak bir başarı öyküsü sergilediniz. sizleri tebrik ediyorum" dedi.

            Vali Kızılcık'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Melek, " Trabzon'umuzun bir üniversite kenti olması için çalışıyoruz. Trabzon'umuzun yurt sıkıntısı olduğunu genel merkezimizde dile getirdim.  Onlarda Türkiye'de ilk defa burada yurt yapma kararı aldılar. 2010 yılında arsasını aldık. 2011 yılında inşaata başladık. Yurdumuzun maliyeti yaklaşık 8,5 trilyon tuttu. Haziran ayında inşaatımızı bitirdik. Sayın Valim Yurdumuzda sizleri görmekten son derece memnun olduk" şeklinde konuştu.

            Başkan Melek ile birlikte yurdu gezen Vali Kızılcık, otel standardında bir yurt yapıldığını ve konumunun da çok iyi olduğunu ifade etti.

Diğer Haberler
 

Hür Basın Demokrasinin Vazgeçilmez Unsurlarından Birisidir

Beşikdüzü OSB Tamamlandığında Ekonomik Açıdan Bölgenin Can Damarı Olacak

Devletimizin Yaşlılarımıza Ve Çocuklarımıza Yönelik Yaptığı Her Çalışma Onların Mutluluğu İçindir. Onların Mutluluğu Bizi De Mutlu Ediyor

Devletimiz Eğitim İhtiyacı Olan Hiç Bir Kimsenin Dışarıda Kalmaması İçin Tüm Kurumlarıyla Yoğun Çaba Sarf Ediyor. Yapılan Yatırımlarla Trabzon'un Eğitim Altyapısını Güçlendireceğiz

Tereyağı, Peynir, Ekmek Gibi Çok Önemli Markalarımız Var. Oluşan Bu Markaların Ekmeğini Yemeyi Bilmeliyiz

İstihdam Garantili Kurslar Açılıyor

Vali Ve Eşi Afganlı Ailelerle Oruç Açtı