1
Anasayfa | İletişim
Sahil Güvenlik Komutanlığı
 
Vali Kızılcık, TEV'in Yurdunu İnceledi

[Haber Tarihi: 07.09.2012]

            Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) tarafından 2 Nolu Bostancı Mahallesinde yaptırılan öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu.

            Eğitime son derece önem verdiklerini kaydeden Vali Kızılcık, TEV tarafından öğrenciler için yaptırılan yurt nedeniyle TEV Trabzon Şube Başkanı Hasan Melek ve katkıları olanlara teşekkür etti.

            Trabzon'un bir eğitim kenti olması için çalıştıklarını ifade eden Vali Kızılcık, "İlimizin bir eğitim kenti olması için çalışıyoruz. Eğitime birinci öncelik olarak bakıyoruz. Ancak bu sadece devletimizin çalışması ile olmaz. Devletin çalışmaları yanında özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarımızın da desteği gerekli. Devletimiz özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarına belli kolaylıklar sağlamıştır. Böylece de eğitim açığının kapanması hedeflenmektedir. Kısa sürede bu yurdu tamamlayarak bir başarı öyküsü sergilediniz. sizleri tebrik ediyorum" dedi.

            Vali Kızılcık'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Melek, " Trabzon'umuzun bir üniversite kenti olması için çalışıyoruz. Trabzon'umuzun yurt sıkıntısı olduğunu genel merkezimizde dile getirdim.  Onlarda Türkiye'de ilk defa burada yurt yapma kararı aldılar. 2010 yılında arsasını aldık. 2011 yılında inşaata başladık. Yurdumuzun maliyeti yaklaşık 8,5 trilyon tuttu. Haziran ayında inşaatımızı bitirdik. Sayın Valim Yurdumuzda sizleri görmekten son derece memnun olduk" şeklinde konuştu.

            Başkan Melek ile birlikte yurdu gezen Vali Kızılcık, otel standardında bir yurt yapıldığını ve konumunun da çok iyi olduğunu ifade etti.

Diğer Haberler
 

En Büyük Dileğimiz; Sporda Şiddetin Olmaması, Seyircilerinin Birbirleriyle Kaynaşması Ve Kucaklaşmasıdır

3. İnsan Kaynakları Ve İstihdam Fuarı Trabzon'da Düzenleniyor

Her Yönüyle Zengin Bir Kültüre Sahip Olan Trabzon Her Zaman Adından Söz Ettirmeyi Başarmıştır

Çocuk Ve Gençlerin Kişisel Ve Sosyal Gelişimlerinin Sağlanması İçin Geliştirilen Projelere Daha Çok Önem Vermeliyiz

Vakıflar Ülkemizde Ciddi Bir Boşluğu Doldurmakla Birlikte Sosyal Hayatta Belli Dengelerin Ve Toplumsal Yapının Korunmasında Da Önemli Bir Görev İcra Ediyor

Alacahan Turizmin Uğrak Noktası Olacak, Yöresel Kültürümüzün Tanıtılmasında Önemli Fonksiyon Görecek

Üstün İrade Ve Her Türlü Yönetim Yetkisinin Kaynağı Millet İradesidir Ve Devlet Bu Milletin Devleti, Cumhuriyet Bu Milletin Cumhuriyetidir