1
Anasayfa | İletişim
Sahil Güvenlik Komutanlığı
 
Vali Kızılcık, TEV'in Yurdunu İnceledi

[Haber Tarihi: 07.09.2012]

            Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) tarafından 2 Nolu Bostancı Mahallesinde yaptırılan öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu.

            Eğitime son derece önem verdiklerini kaydeden Vali Kızılcık, TEV tarafından öğrenciler için yaptırılan yurt nedeniyle TEV Trabzon Şube Başkanı Hasan Melek ve katkıları olanlara teşekkür etti.

            Trabzon'un bir eğitim kenti olması için çalıştıklarını ifade eden Vali Kızılcık, "İlimizin bir eğitim kenti olması için çalışıyoruz. Eğitime birinci öncelik olarak bakıyoruz. Ancak bu sadece devletimizin çalışması ile olmaz. Devletin çalışmaları yanında özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarımızın da desteği gerekli. Devletimiz özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarına belli kolaylıklar sağlamıştır. Böylece de eğitim açığının kapanması hedeflenmektedir. Kısa sürede bu yurdu tamamlayarak bir başarı öyküsü sergilediniz. sizleri tebrik ediyorum" dedi.

            Vali Kızılcık'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Melek, " Trabzon'umuzun bir üniversite kenti olması için çalışıyoruz. Trabzon'umuzun yurt sıkıntısı olduğunu genel merkezimizde dile getirdim.  Onlarda Türkiye'de ilk defa burada yurt yapma kararı aldılar. 2010 yılında arsasını aldık. 2011 yılında inşaata başladık. Yurdumuzun maliyeti yaklaşık 8,5 trilyon tuttu. Haziran ayında inşaatımızı bitirdik. Sayın Valim Yurdumuzda sizleri görmekten son derece memnun olduk" şeklinde konuştu.

            Başkan Melek ile birlikte yurdu gezen Vali Kızılcık, otel standardında bir yurt yapıldığını ve konumunun da çok iyi olduğunu ifade etti.

Diğer Haberler
 

Daha Çağdaş Ve Yaşanabilir Temiz Bir Trabzon'u Hep Birlikte Oluşturacağız

Trabzon'da Basın Çok Güçlü. Kadınların Bu Alanda Daha Fazla Yer Alması Bu Güce Güç Katacaktır

Sağlık Kenti Olma Yolunda Hızla İlerleyen Trabzon'un Bu Tür Yatırımlara İhtiyacı Var

Trabzon'un Eğitim Altyapısı Her Geçen Gün Daha Da Güçleniyor. Bunda Hayırseverlerimizin Katkısı Çok Büyüktür

Bu Tarz Sanatların Türk Sanatlarıyla, Yöresel El Sanatlarımızla Birlikte Yaşatılması İçin İlimizde Potansiyelimiz Ve Alt Yapımız Mevcut

Vali Öz, Vefat Eden Beşikdüzü İlçe Müftüsü Ömer Tütüncü'nün Cenaze Merasimine Katıldı

Şüphesiz Ki Bugünlerimizin Mimarı, Yarınlarımızın İmarı, Toplumsal Ve Kişisel Olarak Bugünü Ve Yarını Şekillendiren Öğretmenlerimizdir